Kariera naukowa, tytuły naukowe i nagrody
• 2000 – 2008 r – młodszy asystent, starszy asystent a następnie adiunkt, Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu
• 2008 – 2011 – Registrar, Clinical Fellow, Renal Department , Manchester Royal Infirmary, Central Manchester University Hospitals, Manchester.
• Od 2015 – starszy wykładowca, Instytut Pielęgniarstwa, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu.
• Od 2017 – adiunkt, Zakład Anatomii, Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Opolskiego.

• 2005 r – Doktor nauk medycznych, Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
• 2006 r – Best abstract presented by young author. Relationship between serum levels of C-reactive protein, interleukin (IL)-18, IL-10, a negative acute phase reactant – Fetuin A and arterial stiffness in end-stage renal disease patients. XLIII ERA-EDTA Congress, Glasgow, UK. 2006
• 2006 r – Best abstract presented by young author. XLIII ERA-EDTA Congress, Glasgow, UK. 2006.
• 2006 r – Nagroda Zespołowa I stopnia JM Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu, Prof. Dr hab. Ryszarda Andrzejaka za publikacje z dziedziny dostępu naczyniowego do dializ.
• 2009 r – Nagroda Zespołowa Ministra Zdrowia Pani Ewy Kopacz, za publikację dotycząca uszkodzenie naczyń i stanu zapalnego w chorobach nerek.

Zainteresowania naukowe
• Dostęp naczyniowy do dializ z szczególnym uwzględnieniem przetoka naczyń własnych – wytwarzanie, monitorowanie i diagnostyka zaburzeń funkcjonowania.
• Patologia struktury i funkcji ściany tętnic u chorych na przewlekłą chorobę nerek. Rola przewlekłego stanu zapalnego.
• Hemodializa domowa, leczenie nerkozastępcze u pacjentów szczególnych – starszych, ze schorzeniami w stadium terminalnym, leczenia zachowawcze przewlekłej choroby nerek.
• Kłębuszkowe zapalenia nerek diagnostyka i leczenia.
• Nefroonkologia

Przebieg Pracy Zawodowej
• 1998 – 1999 r – staż podyplomowy, Szpital specjalistyczny im. l. Rydygiera we Wrocławiu.
• 1999 – 2000 r – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu
• 2000 – 2008 r – Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Akademii Medycznej we Wrocławiu
• 2008 – 2011 r – Renal Department , Manchester Royal Infirmary, Central Manchester University Hospitals, Manchester.
• Od 2011 – Oddział Nefrologiczny z Stacją Dializ, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

Autor i współautor 13 publikacji w czasopismach Listy Filadelfijskiej. Najważniejsze z nich:

1. Porażko T, Kuźniar J, Kusztal M, Kuźniar TJ, Weyde W, Kuriata-Kordek M, Klinger M. IL-18 is involved in vascular injury in end-stage renal disease patients. Nephrol Dial Transplant. 2009 Feb;24(2):589-96.
2. Porażko T, Kuźniar J, Kusztal M, Kuźniar TJ, Weyde W, Kuriata-Kordek M, Klinger
Increased aortic wall stiffness associated with low circulating fetuin A and high C-reactive
protein in predialysis patients. M.Nephron Clin Pract. 2009;113(2):c81-7.
3. Kuźniar J, Porażko T, Klinger M. Relationship between fetuin-A concentration, elevated levels of inflammatory markers, and arterial wall stiffness in end-stage kidney disease. J Ren Nutr. 2008 Jan;18(1):83-6.
4. Klinger M, Porażko T, Banasik M. Hypertension in haemodialysis and peritoneal dialysis patients. Przegl Lek. 2005;62 Suppl 2:43-5. Review.
5. Porażko T et al. Causes of death among cadaver kidney graft recipients between 1983 and 2000. Transplant Proc. 2002 Sep;34(6):2066-7.

Pasje pozanaukowe
Marnowanie czasu w gronie rodziny, wędrówki i podróże, narciarstwo, pływanie, koszykówka, piłka nożna, fan zespołu U2 i kibic Manchester United.
Wraz z żoną, Justyną, wolontariusze, trenerzy w Programach na Miłość i Życie, dla małżonków, Fundacja Pomocy Rodzinie.